Ubytování a doprava po Trondheimu

Ubytovaný jsem ve studentské vesnici Moholt, což je nějaké 2 kilometry od hlavního kampusu NTNU (Gløshaugen), kde se nachází většina informatických předmětů. Kampus je dobře dostupný pěšky za 15 – 25 minut, podle toho, na kterou jeho část člověk jde (hlavní historická budova je nejdál, kampus je na hodně velký – alespoň na poměry na které jsem zvyklý z Brna).

Kromě toho je možné se na kampus dostat i autobusem, který staví přímo před Moholtem a u kampusu jsou dvě zastávky, nicméně toho jsem zatím, s ohledem na cenu autobusu – 50 NOK při nákupu lístku u řidiče, nevyužil. Navíc cesta je celkem příjemná, ke kampusu se jde pořád z kopce a vesměs mimo velké ulice, takže předpokládám, že budu povětšinou chodit pěšky.

V ubytování mám pro sebe ložnici cca 3x3 metry se stolem, skříní a postelí. Bohužel postele jsou bez ložního prádla i bez dek, takže jsem první noc strávil ve spacáku. Druhý den jsme pak s několika dalšími studenty navštívili obchodní dům IKEA, kde jsme si koupili polštáře a deky. Kromě toho se ještě dají koupit použité polštáře a deky od odcházejících studentů.

Ve společné kuchyni je sporák s troubou, a základní vybavení. Množství nádobí ale silně závisí na tom, co zde předchozí studenti zanechali. V našem bytě je jeden student již 2 roky (momentálně je odjetý doma asi), proto zde nádobí je poměrně dost, takže si na kuchyň nemůžu stěžovat.

Koupelna je jednoduchá s dvěma umývadly, sprchovým koutem a záchodem.

Studentská vesnice je relativně velký komplex s mnoha domy. Byty s ložnicemi pro jednu osobu jsou v šestiposchoďových bytovkách, nicméně poschodí jsou přesazená o půlku, takže domy nejsou příliš vysoké. Okolo domů je zeleň, stromy a parkoviště, při okraji vesničky pak dětská hřiště a je tu i jeden obchod s potravinami.

Moholt je výše na kopci než centrum Trondheimu, takže je odsud docela pěkný rozhled.

moholt